Fotogalerie sboru dobrovolných hasičů v Karlštejně.

Vytvořte ze svých alb pexeso

SLEVA 10 % v prosinci

344 fotek a 7 videí, červen 2013, 1 598 zobrazení, přidat komentář | příroda, vesnice
70 fotek, červen až červenec 2010, 451 zobrazení, přidat komentář | děti, koníčky, sport
7 fotek, 17.6.2012, 323 zobrazení, přidat komentář
Dva dny pod odzimování jsme z bazénu vylovily několik žab a vypuslily je do řeky.
37 fotek, leden 2016, 277 zobrazení, přidat komentář
12 fotek, 16.5.2011, 250 zobrazení, přidat komentář | události
Dne 15.5.2011 vyjela jednotka SDH Karlštejn k asistenci při pátrání po osobě která údajně skočila ze skály. Jednotka dorazila do obce Rovina kde již byla zraněná osoba překládána z „vany“ ve vakuových nosítkách na nosítka a vrtulníkem Eurocopter EC 135 letecké záchranné služby Ruzyně byla transportována na traumatologické oddělení do Motola, její stav je stabilizován.
33 fotek, 15.5.2011, 249 zobrazení, přidat komentář | auta, lidé, práce
57 fotek, 24.1.2015, 242 zobrazení, přidat komentář
377 fotek, 9.6.2012, 234 zobrazení, přidat komentář | děti
Převážně v každé obci se v průběhu měsíce června uskutečnila nebo uskuteční oslava dětského dne. Tak tomu bylo i u nás v Karlštejně, kde místní spolek Karlštejnských mamin společně s hasiči v areálu hasičů uspořádali tuto oslavu dne 9. června od 10.00 hod.

Pro děti bylo připraveno k plnění několik disciplin jako skákání v pytli, házení kroužků, házení míčků na cíl, procvičování paměti a další. Po splnění discipliny dostali od pořadatelů odměnu ve formě pamlsku. Na obličej si mohli nechat namalovat obrázek, který si vybrali. Od začátku jim vyhrával dětské písničky a slovem provázel diskžokej Olda Burda. Který měl pro děti připraveno několik kvízových soutěží na které děti odpovídali a za správné odpovědi dostávali odměny.

Na místě byla i zdravotní služba Ambulance-Meditrans s.r.o, která společně se zásahovou jednotkou místních hasičů předvedla dětem a přítomným rodičům ukázku vyproštění zraněné osoby s havarovaného vozidla její ošetření a následné převzetí zraněného řidiče záchranáři jeho profesionální ošetření a následný transport do specielního zařízení. Tato ukázka byla komentována vedoucím záchranářů od okamžiku přijetí telefonického oznámení o události, přes zajištění vozidla hasiči, ošetření zraněného ve vozidle, jeho vyprošťování, až po práci záchranářů.

Tato ukázka byla ze strany přítomných velice pozitivně hodnocena a hasiči zde na veřejnosti presentovali svoji činnost. I záchranáři zde poté předvedli ukázky ošetření, zranění krční páteře a znehybnění celého těla ve vakuových nosítkách. Po celou dobu bylo pro děti a jejich rodiče připraveno občerstvení. Děti dostávali zdarma limonádu a špekáček, který si mohli opéci na ohni.

Před skončení dětského dne organizátorky předali dětem různé dárkové předměty, balíčky s cukrovinkami a každý obdržel diplom. Počasí nám přálo a rozzářené dětské oči a jejich úsměvy nám dávají najevo, že jsme svůj volný čas věnovali něčemu užitečnému a že bychom měli v tomto trendu pokračovat.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se na tomto dětském dnu jak materiálně tak organizačně podíleli. Záchranářům a hasičům za provedené ukázky.
120 fotek, 27.1.2013, 225 zobrazení, přidat komentář
101 fotek, 5.10.2014, 203 zobrazení, přidat komentář
silnice směr na Chlustinu
18 fotek, 29.1.2011, 191 zobrazení, přidat komentář | lidé, oslavy, zábava
95 fotek, 12.6.2010, 188 zobrazení, přidat komentář | děti, oslavy, vesnice
4 fotky, 2.4.2012, 187 zobrazení, přidat komentář
Dne 2.4.2012 ve 23:21 k požáru dřevěné stavby na zahradě rodinného domu v obci Karlštejn. Jednotka vyjela k požáru vozidly CAS 32 Tatra 815 v počtu 1+3 a vozidlem CAS 25 Š 706 RTHP v počtu 1+2.

Po příjezdu k události byla již na místě Policie ČR ze stanice Karlštejn. Po provedení průzkumu bylo zjištěno že se jedná o požár dřevěného přístřešku o rozměrech cca 5x3 m, v němž je umístěno zařízení pro výrobu vánočních „františků“.

Jednotka provedla rozvinutí dopravního vedení 1x „B“na rozdělovač od něhož byli nataženy dva útočné proudy „C“. Z důvodu ohrožení přilehlého rodinného domu a přístřešků z eternitových desek byl jeden „C“ proud nasazen na zastavení šíření požáru tímto směrem a obranu těchto objektů, druhý proud „C“ byl nasazen na zastavení šíření požáru směrem ke „skleníku“ ( jednalo se o železnou konstrukci potaženou folií) jenž byl využívám jako skladiště vyrobených „františků“. Po zastavení šíření požáru na tyto objekty a lokalizaci požáru byli proudy nasazeny na samotnou likvidaci požáru, během těchto prací se dostavila na místo jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Řevnice s vozidly CAS 27 Dennis a CAS 32 Tatra 815. Po příjezdu této jednotky byl od rozdělovače natažen ještě jeden proud „C“.

Ve spolupráci obou jednotek docházelo k hašení požáru a postupném rozebírání dřevěné konstrukce přístřešku, který byl postupně rozebrán a stržen, jeho jednotlivé části se ještě dohašovali proti případnému znovuvzpalnutí. Na místo se také dostavil vyšetřovatel příčin vzniku požáru HZS Středočeského kraje ze stanice Beroun vozidlem VEA Hyundai.

Po likvidaci požáru a dohašení všech jeho částí a ochlazení výrobního zařízení, se provedlo sbalení materiálu a jednotka HZS ze stanice Řevnice se vrátila na základnu stejně jako naše vozidlo CAS 25 Š 706 RTHP, vozidlo CAS 32 Tatra 815 jelo doplnit vodu z řeky do areálu Karlštejnského parkoviště, na místě zůstal pouze vyšetřovatel příčin vzniku požáru a Policie ČR.

Jednotka se vrátila na základnu 3.4.2012 přibližně v 1:20.
24 fotek, 8.7.2011, 180 zobrazení, přidat komentář
Dopravní nehoda osobního automobilu s jednou zraněnou osobou mezi obcemi Karlštejn a Srbsko
13 fotek, 30.3.2015, 175 zobrazení, přidat komentář
56 fotek, léto 2011, 165 zobrazení, přidat komentář | lidé, práce, události