článek - první kolo hry Plamen ročník 13´-14´ závod v požárnické všestranosti

Název

Popis

Umístnění požárních družstev v 1. kole hry „Plamen“ závodu požárnické všestrannosti

Jak jsem Vás již v měsíci září informoval, v sobotu dne 12. 10. 2013 proběhlo v obci Podbrdy první kolo celostátní hry Plamen ročníku 2013 – 2014 a to závod požárnické všestrannosti. V dnešním článku bych Vás chtěl informovat o umístnění soutěžících v této disciplině.

Do tohoto prvního závodu ročníku 2013 - 2014 bylo celkem přihlášeno 54 pětičlenných hlídek. Zúčastnilo se: v kategorii přípravka jedna hlídka, v kategorii mladší žáci 21 hlídek, v kategorii starší žáci 28 hlídek, v dorostenkách a dorostencích startovala jedna hlídka, ve smíšeném dorostu startovali dvě hlídky.

Hlídky, v délce cca 3km, plnili na stanovištích discipliny: na prvním stanovišti střelba ze vzduchovky na dřevěné špalíky, na druhém stanovišti určovali použití RHP a věcné prostředky. Na třetím stanovišti určovali azimut a orientovali mapu, na čtvrtém stanovišti překonávali úsek po vodorovném laně. Na pátém stanovišti si každí ze členů hlídky vytáhl úkol a podle zadání provedl některý z uzlů používaných u hasičů, na posledním stanovišti obvazovali zraněné koleno a fixovali předloktí. Prováděli transport zraněného. V kategorii dorostenci šplhali po laně a měli zde i úsek běh podle azimutu, který si opsali při startu. Při tomto běhu museli do startovní listiny dát tří razítka, která byla umístněna vždy u změny azimutu.

V kategorii přípravka, kde startovala jedna hlídka si diplom odnesla hlídka ze Zaječova. V kategorii mladší žáci se na prvním místě umístila hlídka Zaječov B, druhá skončila hlídka Zaječov A, třetí hlídka Tmaně. Další pořadí bylo následovné: Malé Přílepy, Komárov, Vižina, Chaloupky A, Zaječov C, Chaloupky B, Hýskov, Cerhovice A, Drahlovice, Podbrdy, Zadní Třebaň, Chaloupky C.

V kategorii starší žáci se na prvním místě umístila hlídka Zaječov A, druzí se umístila hlídka Chaloupek a třetí skončila hlídka Záluží. Umístění dalších hlídek je následující: Hýskov, Komárov A, Podbrdy, Chlustina, Karlštejn, Otročiněves, Bavoryně, Malé přílepy, Zadní Třebaň, Drahlovice, Tmaň, Zaječov B, Hlásná Třebaň, Komárov B.

V dorostenkách a dorostencích startovala jen jedna hlídka Hlásné Třebaně a Chaloupky. Ve smíšeném dorostu se první umístila hlídka Broum druzí skončili domácí Podbrdy.

Při tomto závodě se též uskutečnila soutěž družstev „Štafeta požárních dvojic“, která je též součástí hry „Plamen“. Tato je vypsána jen pro kategorie přípravka, mladší a starší žáci. V kategorii přípravka Zaječov dosáhl času 183,25. V kategorii mladší žáci se na prvním místě umístilo družstvo Zaječova A v čase 81,03, druhé družstvo Zaječova B časem 83.06 a třetí družstvo Tmaně v čase 96,22. Další pořadí: Malé Přílepy 98,16, Komárov 98,47, Zaječov C 105,87,Chaloupky B 106,22, Chaloupky A 107,50, Drahlovice 112,16, Hýskov 114,32, Podbrdy 128,63, Zadní Třebaň 143,87, Chaloupky C 179,41, Cerhovice179,41, Vižina 218,38.

V kategorii starší žáci se na prvním místě umístilo družstvo Zaječova A s časem 59.34, druhé se umístilo družstvo Chaloupek v čase 64,22, třetí skončilo družstvo Komárova s časem 71,87. Na dalších místech bylo pořadí: Bavoryně 75,32, Chlustina 75,78, Zaječov B 78,06, Komárov B 78,40, Drahlovice 79.00, Hýskov 81,69, Karlštejn 85,90, Tmaň 86,38, Zadní Třebaň 88,75, Podbrdy 92,35, Otročiněves 93,93, Hlásná Třebaň 96,78, Malé Přílepy 98,22, Záluží 98,58

Každé družstvo, které se zúčastnilo této soutěže prvního kola celostátní hry „Plamen“ obdrželo od OSH Beroun diplom podle umístění. Na jaře 2014 nás čekají ještě dvě soutěžní kola disciplin štafeta CTIF a požární útok CTIF. S těmito disciplinami převážná část družstev mladých hasičů začíná. Zažitou ji mají ti vedoucí a mladí hasiči, kteří náš okres reprezentovali na Krajském kole, kde je tato disciplina povinná. Po té budou následovat čistě hasičské discipliny, a to požární útok s vodou a štafeta 4x60 m. Na což se mladí hasiči nejvíce těší.

Naštěstí nám v sobotu alespoň trochu přálo štěstí. Nepršelo jako v pátek. Bylo jen mlhavo a až po skončení při vyhlašování výsledků začalo drobně mrholit. Nakonec bych chtěl touto cestou poděkovat pořadatelům Sboru dobrovolných hasičů, obci Podbrdy, ale i občanům Podbrd, kteří se na přípravě a realizaci soutěže podíleli. Na trase závodu bylo postaráno i o rozhodčí na stanovišti, kde na každém stanovišti byl přístřešek, stolek se židlí a termoska s čajem, který byl neustále doplňován. Postaráno bylo i o soutěžící družstva. Mohli si na hřišti zahrát fotbal, na sále sledovat promítání pohádek. Pro soutěžící, jejich doprovod,pořadatele a rozhodčí bylo ze strany Okresního sdružení hasičů postaráno o malé občerstvení ve formě sušenky, čaje a chleba se řízkem. Pro příští pořadatele byla SDH Podbrdy laťka možností zabezpečení takové soutěže nastavena docela vysoko. Přáli bychom si, aby se zabezpečení a úroveň soutěží pro mladé hasiče i nadále udržela co nejvýše. Ještě jednou moc děkujeme.