Fotogalerie sboru dobrovolných hasičů v Karlštejně.

Pexeso pro děti
na prázdniny

Za pár korun spoustu legrace
a ještě dětem cvičíte paměť.
Kód: NaPrazdniny

199 s kódem
Téma cvičení: likvidace simulovaného požáru lesního porostu na jižním svahu vrchu Plešivec v obci Karlštejn. Ochrana zástavby RD pod kopcem před rozšiřujícím se požárem borového porostu.

Cíl cvičení: prověření připravenosti techniky a jednotek, komunikace jednotek pomocí RDST, znalosti jednotlivých členů JSDH, součinnost mezi jednotkami PO, velení velitelů jednotek a jednotlivých úseků, seznámení s možností rizik na požářišti.
1 komentář
  • říjen 2013 až říjen 2014
  • 159 zobrazení
  • 11
Dopravní nehoda osobního automobilu s jednou zraněnou osobou mezi obcemi Karlštejn a Srbsko
  • 8.7.2011
  • 196 zobrazení
  • 00
Dne 1.září se konal běžecký závod Karlštejská devítka (http://karlstejnska9.cz/) na níž členové našeho sboru pomály s organizací.

Závor pořádal Domeček Hořovice a Městys Karlštejn - děkujeme.
  • 1.9.2013
  • 75 zobrazení
  • 00
Po vyhlášení polachu kopis Kladno vyjíždí jednotka JSDH Karlštejn na pořár rodinného domu do obce Hlásná Třeban vozidlem CAS 35 T815 v počtu 1+3, následně vyjíždí vozidlo VW Transporter v počtu 1+5.

Po příjezdu na místě PČR, jednotka HZS PZ, JSDH Hlásná Třebaň.

Po dohodě s velitelem zásahu jednotka pomocí čtyřdílného žebříku zálohuje jedním proudem "C" severní stranu střechy rodinného domu.

Po lokalizaci pořár v půdních prostorech okolo komína jednotka pomáhá s likvidací a schozem ohořelých částí z prostoru půdy.

Před dokončením likvidace byla odeslána část jednotky s vozem VW Transporter zpět na základnu. Po uhašení požáru následuje odjezd všech jednotek na základnu.
  • 10.12.2011
  • 81 zobrazení
  • 00
Dne 12.6.2011 vyjela jednotka Sboru dobrovolných hasičů Karlštejn k odklizení padlých stromů na komunikaci mezi obcemi Karlštejna a Mořina.

Jednotka vyjela s vozidlem VW T4 v počtu 1+3. Po příjezdu k místu události (v „mejtkách“) bylo zjištěno že se jedná spadlý strom na komunikaci a dva další hrozící svým pádem.

Hasiči provedli odstranění pomocí motorové pily a úklid komunikace pomocí košťat a lopat. Hasiči zasahovali ve spolupráci s Městskou policií Karlštejn a Policií České republiky ze stanice Karlštejn. Po odstranění stromů, úklidu komunikace a sbalení materiálu se jednotka vrátila zpět na základnu.
  • 11.6.2011
  • 104 zobrazení
  • 00
V sobotu 15. září 2012 se uskutečnil již 11. ročník Soutěže Mladých hasičů o Karlštejnský pohár.
Soutěžní družstva se začala sjíždět již v 8.30 hod. do pěkného areálu autokempu na břehu řeky Berounky
v obci Karlštejn. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích mladší a starší žáci v požárním útoku
dle pravidel soutěže Plamen. Soutěže se zůčastnilo dvanáct družstev z okolních Sborů dobrovolných hasičů.
Výkony se měřily elektronickou časomírou s nástřikovými terči na 5 l vody.
Všechna družstva obdržela diplom, ti nejlepší k tomu ještě medaile a poháry.

První tři místa obsadily kolektivy
kategorie mladší žáci kategorie starší žáci
1. SDH Tmaň 1. SDH Hýskov
2. SDH Hýskov 2. SDH Malé Přílepy
3. SDH Malé Přílepy 3. SDH Karlštejn

Soutěže se také zůčastnila a předvedla pěkný útok přípravka z SDH Řevnice.

Pořadatelé tímto děkují za organizační pomoc všem členům SDH, kteří pomáhali jako rozhodčí,
technická četa, u prezence a také obsluze časomíry z OSH Beroun.

Výbor SDH Karštejn
  • 15.9.2012
  • 172 zobrazení
  • 10.4.2010
  • 106 zobrazení
  • 00
Sedmého ročníku soutěže v netradičních disciplínách se v lanovém centru Ořech zůčastnilo družstvo hasičů z Karlštejna. Změřilo síly s dalšími čtyřmi družstvy ženské celky závodily tři.

Naše barvy pod vedením velitele Josefa Čvančary reprezentovali Jan Habětín, Jaroslav Habětín, Viktor Pastorek a Matěj Koza. Družstvo bylo nadmíru úspěšné - po součtu bodů ze všech pěti disciplín mu patří celkové vítězství.
Kategorie: sport
  • jaro 2013
  • 71 zobrazení
  • duben 2015 až leden 2016
  • 44 zobrazení
  • 17.2.2013
  • 54 zobrazení
  • 00
Dne 17.2.2016 vyjela jednotka SDH Karlštejn (JPO III /2) k úniku ropných látek na pozemní komunikaci v obci Hlásná Třebaň a to do ulice ve Vejtrži s tím že se jedná pravděpodobně o únik ropných látek z vozidla. Jednotka vyjela s vozidlem AS 16 IFA W 50L v počtu 1+2. Na místo události se dostavila jednotka Karlštejn současně s jednotkou HZS Středočeského kraje ze stanice Řevnice, která byla vyslána s vozidlem CAS 20 Terrno. Po prvotním průzkumu na místě události bylo zjištěno, že se jedná o ropnou skvrnu na komunikaci táhnoucí se velkou částí obce, velitelem zásahu bylo rozhodnuto o rozdělení jednotek s tím že každá jednotka zasype určenou část komunikace.
Velitel zásahu následně ve spolupráci se starostou obce provedl kontrolu v obci z důvodu úniku látek do vodního toku. Jednotkou Řevnice byl ještě instalován jeden sorbční had u lávky přes řeku Berounku k zabránění vniknutí ropné látky do řeky a následně ještě v ulici ve Vejtrži byl instalován další sorbční had spolu s přehrazením ze sorbetu k zabránění stékání ropné látky z komunikace na přilehlý pozemek.
Místo zásahu bylo předáno jednotce SDH Hlásná Třebaň (JPO V) která se následně dostavila na místo události k dohlídce a následnému úklidu a jednotky Karlštejn a Řevnice se vrátili zpět na základnu.
  • 17.2.2016
  • 70 zobrazení
  • 00
Dne 18.6.2013 proběhla požární asistence při natáčení nového seriálu českou televizí. Vše se odehrávalo v bývalém lomu (v prostorách dnešního Aquatechu).

Scéna byla taková, že rozjeté auto (škoda octavia) vybouchlo na kraji lomu a spadlo dolů. Dole pak proběhlo jeho dohašení. Nahoře byl použit 10kilový práskový hasící přístroj k uhašení hořící trávy.
  • červen 2013
  • 107 zobrazení
  • 18.7.2009
  • 100 zobrazení
  • 00

Nebyla nalezena žádná alba.

Fotogalerie sboru dobrovolných hasičů v Karlštejně.

Aktivní od

19. ledna 2011

Pohlaví

neuvedeno