Název

Popis

Převážně v každé obci se v průběhu měsíce června uskutečnila nebo uskuteční oslava dětského dne. Tak tomu bylo i u nás v Karlštejně, kde místní spolek Karlštejnských mamin společně s hasiči v areálu hasičů uspořádali tuto oslavu dne 9. června od 10.00 hod.

Pro děti bylo připraveno k plnění několik disciplin jako skákání v pytli, házení kroužků, házení míčků na cíl, procvičování paměti a další. Po splnění discipliny dostali od pořadatelů odměnu ve formě pamlsku. Na obličej si mohli nechat namalovat obrázek, který si vybrali. Od začátku jim vyhrával dětské písničky a slovem provázel diskžokej Olda Burda. Který měl pro děti připraveno několik kvízových soutěží na které děti odpovídali a za správné odpovědi dostávali odměny.

Na místě byla i zdravotní služba Ambulance-Meditrans s.r.o, která společně se zásahovou jednotkou místních hasičů předvedla dětem a přítomným rodičům ukázku vyproštění zraněné osoby s havarovaného vozidla její ošetření a následné převzetí zraněného řidiče záchranáři jeho profesionální ošetření a následný transport do specielního zařízení. Tato ukázka byla komentována vedoucím záchranářů od okamžiku přijetí telefonického oznámení o události, přes zajištění vozidla hasiči, ošetření zraněného ve vozidle, jeho vyprošťování, až po práci záchranářů.

Tato ukázka byla ze strany přítomných velice pozitivně hodnocena a hasiči zde na veřejnosti presentovali svoji činnost. I záchranáři zde poté předvedli ukázky ošetření, zranění krční páteře a znehybnění celého těla ve vakuových nosítkách. Po celou dobu bylo pro děti a jejich rodiče připraveno občerstvení. Děti dostávali zdarma limonádu a špekáček, který si mohli opéci na ohni.

Před skončení dětského dne organizátorky předali dětem různé dárkové předměty, balíčky s cukrovinkami a každý obdržel diplom. Počasí nám přálo a rozzářené dětské oči a jejich úsměvy nám dávají najevo, že jsme svůj volný čas věnovali něčemu užitečnému a že bychom měli v tomto trendu pokračovat.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se na tomto dětském dnu jak materiálně tak organizačně podíleli. Záchranářům a hasičům za provedené ukázky.

Období

• 377 fotek
  • 0 se líbí

Kategorie a štítky

Nahlásit album

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Komentáře Přidat